O nas

Lark Europe S.A. to wiodący dystrybutor elektroniki użytkowej i producent popularnych nawigacji samochodowych. Spółka, działa od 2001 r. Pierwotnie spółka zajmowała się reprezentacją europejskich i światowych marek z branży fotograficznej i elektronicznej na rynku polskim, zapewniając im kompleksową obsługę marketingową oraz dystrybucję. W 2004 r. rozpoczęła produkcję i dystrybucję sprzętu elektronicznego pod marką własną. Obecnie oferta spółki obejmuje urządzenia nawigacyjne GPS, tablety PC, przenośny sprzęt audio i video, odtwarzacze DVD, tunery DVB-T i inne. Dzięki wysokiej jakości produktom w wielu tych kategoriach jest liderem rynku. Dotyczy to m.in. tabletów PC, Lark – jako pierwszy polski producent – wprowadził na rynek tablety z modułem do odbioru telewizji naziemnej DVB-T oraz odbiornikiem GPS.  

Filozofią marki Lark jest dostarczanie wysokiej jakości rozwiązań poprzez łączenie ciekawego wzornictwa i bogatej funkcjonalności z konkurencyjnymi cenami. W procesie przygotowania produktów Lark bierze starannie pod uwagę uwarunkowania rynku oraz specyficzne potrzeby i wymagania polskich użytkowników.

Sprzęt marki Lark jest dostępny zarówno w licznych sklepach internetowych, jak i niemal we wszystkich ogólnopolskich oraz lokalnych sieciach handlowych. Dzięki temu produkty Lark dostępne są w całej Polsce, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach.

Od marca 2011 r. Lark Europe wchodzi w skład notowanej na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Grupy MNI.  Grupa MNI to dynamicznie rozwijająca się grupa spółek działających w obszarze mediów, telekomunikacji,  zaawansowanych technologii mobilnych, marketingu mobilnego oraz Internetu.  Dzięki wejściu w skład tej silnej grupy kapitałowej Lark mógł zacieśnić współpracę z takimi spółkami jak Navigo, MNI Premium oraz inne firmy z tej grupy działające m.in. w segmencie mediów.

Dedykowana oferta kontentu multimedialnego spółek Grupy MNI oraz nowoczesne rozwiązania lokalizacyjne, kierowane bezpośrednio na urządzenia Lark, poprawiają ich konkurencyjność.. Bardzo ważna jest współpraca z Navigo - stałym dostawcą map cyfrowych do nawigacji GPS oferowanych na rynku pod marką Lark. W związku z cyfryzacją,  Lark Europe wziął istotny udział w dostarczaniu na polski rynek urządzeń do odbioru telewizji DVB-T, które umożliwiają odbiór telewizji cyfrowej po wyłączeniu nadawania analogowego.